Jūrų mūšyje pasiekta pergalė (papildyta lentelė)

2009 07 20

Paskutinio turo rungtynės UAFA pirmenybėse tapo istorinėmis. Pagaliau po beveik trijų metų pertraukos pavyko nutraukti stadiono užkeikimą. Norisi prisiminti, kad nuo pirmųjų varžybų 11 prieš 11 2005 m. pasibaigusių lygiosiomis 2 - 2 su Vilniaus "Prelegentų" komanda Rokiškio komanda buvo pasiekusi tik dvi pergales draugiškuose susitikimuose. 2005 m. pavasarį 3-1 nugalėta Kupiškio "Narjanta",  2007m. vasarą 5-1 sutriuškitas Utenos FK 2003 klubas. Tuo tarpu oficialiose varžybose 2 sezonus Panevėžio apskrityje ir šių metų Utenos apskrityje pergalių Rokiškio stadione pasiekti nepavykdavo.

Rungtynių pradžia 16 val.,o termometro stulpelis rodė plius 28. Laukė kova ne tik su priešininkais iš Ignalinos, bet ir su kaitra. Rungtynes aktyviau pradėjome mes jau pirma ataka galėjo pasibaigti D. Janušonio įvarčiu. Varžovai pasirinko kontratakų taktiką iniciatyvą užleisdami mums. Iki kėlinio vidurio ieškojom būdų kaip prasimušti iki priešininkų vartų, bet nesėkmingai. Varžovai truputi palengvino užduotį kai pargriovė D. Janušonį savo baudos aikštelėje. G. Sirvydžio smūgis nuo 11 metrų žymės buvo taiklus. Dar po kelių akimirkų perdavimą iš krašto išnaudojo D. Silickas pelnydamas antrą mūsų komandos įvartį. Malyšui tai pirmas įvartis oficialiose varžybose. Iki kėlinio pabaigos dar turėjome keletą progų tačiau neišnaudojome. Varžovai tuo tarpu nieko pavojingo nesukūrė. Antras kėlinys prasidėjo grėsmingai temstant dangui. Sužaidus maždaug 15 min. antrame kėlinyje prasidėjo tai ko Rokiškio stadionas buvo nematęs. Lietus per kelias akimirkas apsėmė aikštę. Teisėjas pasiteiravo ar tęsime varžybas abi komandos nutarė, kad tęsime. Ištvėrmingiausi žiūrovai pamatė visko ir kritimų į balas, ir kamolio praradimų šiam netikėtai sustojus vandenyje, ir pavojingų smūgių į vartus. Vanduo vietomis siekė virš gurnelių sausesni plotai liko tik aikštės pakraščiuose. Abiejų komandų pastangas įmušti įvartį koregavo baseinu virtusi aikštės vėja. Mes buvom arčiau įvarčio, varžovai tik po standartų keldavo pavojų mūsų vartams. Varžybų teisėjo finalinis švilpukas užfiksavo užtikrintą Rokiškio "Pipirini" pergalę prieš FSK Ignalina rezultatu 2-0. Po varžybų eiti į dušą nebereikėjo, nes sausos vietos ant kūno nebuvo. Taigi su kaitra, griaustiniu ir liūtimi iškovota pergalė nuimė įtampą, ir sugrąžino pasitikėjimą savo jėgomis. Po varžybų teisėjas iš Ukmergės pasakė:

- Niekaip nesuprantu, kaip jūs velkatės tarp aucaiderių, pagal žaidimą turėtumėt būti 4-5 vietoj. Mums atrodo jis teisus tačiau statistika sako ką kita. Apmaudūs pralaimėjimai Alsuvai ir Kūnai. Lygiosios su "Uteniu" potencialūs 9 taškai prarasti. Gaila, bet į šešetuką nepatekom užduoties neįvykdėm, tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Sužaidėm lygiosiomis su Anykščiais ir Uteniu komandomis kurios dar pernai dalyvavo 1 lygoje, gal ne šių sudėčių, tačiau... Pasiekėme lygiąsias su "Evikonu" vieninteliai apart Visagino veteranų atėmėme taškus iš aiškių favoritų. Rungtynėms pasirengėme geriausiai (pagal nustatytus kriterijus) iš visų komandų tai žada papildomus taškus kitamet. Ilgai nesisekė su komandiniais veiksmais ypač puolime, atėjus Mailiui sprendėsi ir ši problema.

Dabar keletą savaičių pertrauka, o po to žiūrėsim ar dalyvauti PAFA antro rato varžybose.